Soutěž ZOO Ostrava

SOUTĚŽ ZOO OSTRAVA – TÉMA „DOMESTIKACE  A ČESKÁ A SLOVENSKÁ PLEMENA“

Také ostravská ZOO se tématem letošní soutěže připojila k oslavám sta let vzniku Československa, kdy se zaměřila na domestikace českých a slovenských plemen psů, koní, ovcí, koz, prasat, králíků, turů, hus, slepic, holubů, nutrií či ryb. Mladší žáci (6.a 7.třída) i jejich starší spolužáci (8.a 9.třída)  se během šesti týdnů na soutěž pečlivě připravovali, získávali informace o historii domestikací jednotlivých skupin, ale také o chování, anatomii, způsobu života či užitkovosti daných plemen.

V letošním školním roce se do soutěže zapojilo rekordních 50 žáků a žákyní druhého stupně, čímž se naše škola zařadila k těm základním školám a gymnáziím celého Moravskoslezského kraje, které vysílají nejvyšší počet účastníků, což svědčí o velkém zájmu našich žáků.

V mladší kategorii naši školu reprezentovala 3 družstva a v konkurenci 125 družstev obsadila 19., 29. a 43. místo, což jsou velice pěkná umístění.

Starším žákům a žákyním se letos dařilo o poznání lépe než v loňském roce a všech osm našich družstev dokázalo zúročit poctivou přípravu na soutěž a obsadit 17., 25., 37., 44., 52., 67. a 110. příčku v konkurenci 170 družstev.

Vůbec nejlépe se ale soutěž povedla děvčatům z 8.B, kterým již v loňském roce utekl postup do desetičlenného finále jen těsně. Letos děvčata postoupila do finále soutěže z devátého místa, což se našim svěřencům podařilo naposledy před desíti lety a v sobotním finále se probojovala až na výborné páté místo. Naše finálové družstvo reprezentovalo školu v tomto složení: Johana Ćmielová, Lenka Janiczková, Marie Kulková,  Daniela Pyszková  a Michaela Pyszková.

Naši školu v Ostravě dále reprezentovali tito žáci:

 Mladší kategorie:

Bocková Markéta, Byrtusová Eva,Ciencialová Karolína, Gaura Kristián, Klimek Jakub, Kobieluszová Terezie, Kreželoková Ester,Kreželoková Kamila, Kreželoková Pavla, Lidáková Nikola, Lysková Klára,   Sikora Lukáš,  Sikorová Kamila, Turek Vojtěch a Velička Jakub

Starší kategorie:

Bojko František, Byrtus Eduard,Byrtusová Adéla, Cmiel Ondřej,Czepczor Bohdan, Ćmielová Johana, Hotová Helena,Janiczková Lenka,  Kadlubcová Kateřina,Kajzar Kryštof, Krenželok Štěpán, Kulková Marie,Kurzyszová Barbora, Martynková Adriana,Martynková Tereza, Minaříková Šárka,  Minks Matyáš, Niedoba Filip,Nieslaníková Pavla,Pietrová Veronika,   Pilchová Barbora, Pilchová Denisa,Pyszková Daniela, Pyszková Michaela, Roženková Nina,  Sikora Matěj, Sikorová Anna, Sikorová Eliška, Sikorová Klára, Stopka Dominik, Suška Jakub, Theinert Martin, Turková Anežka, Vysoká Lucie, Wróbelová Michaela

Děkujeme všem žákům a žákyním za úspěšnou reprezentaci naší školy a za kvalitní přípravu na soutěž , která jim zabrala nemálo volného času.

Snad se i v příštím roce najdou žáci a žákyně, kteří budou chtít změřit své síly jak mezi sebou navzájem, tak s žáky ostatních základních škol a nižších stupňů gymnázií.