Záchranná stanice Bartošovice

Středa 3. října 2018 začala pro žáky 7. ročníku velmi „sladce“.  Navštívili jedinou firmu v České republice, která vyrábí oblíbené medové dorty Marlenka podle staroarménské rodinné receptury. Žáci shlédli video o historii firmy, prohlédli si výrobu a samozřejmě ochutnali a nakoupili výrobky firmy.

Další zastávkou byla záchranná stanice pro volně žijící živočichy v Bartošovicích. Tato stanice patří mezi největší v České republice, každoročně zachrání 1700 živočichů. Odborníci stanice se věnují nejen péči o zachráněné živočichy v Moravskoslezském, Zlínském a  Olomouckém kraji, ale vzdělávají i širokou veřejnost. Naši žáci navštívili expozici, která se věnuje CHKO Poodří, seznámili se s faunou dané oblasti a měli možnost vidět živočichy ve venkovních expozicích.

Hana Bittová, Tomáš Minks