Sázení lípy u příležitosti 100. výročí založení Československa

V uterý 23.10. 2018 jsme se sešli na zahradě MŠ. Záměrem našeho setkání bylo sázení lípy. Takto vysázená lípa je živou památkou a zároveň jedinečným symbolem připomínající naše dějiny. Oslavujeme vznik našeho státu a podporuje náš národní hrdost a svobodu. Výsadba stromů s poselstvím hrdosti a svobody dokazuje naši národní identitu a posiluje sounáležitost obyvatel s místem kde žijí.

A že jsme ji zasadili na zahradě MŠ? Vždyt právě v mateřské škole jsou děti, které budou tvořit naši budoucnost!

„Štastný je ten, kdo má bohatý obsah životní, štastný je ten, kdo dovede poctivým usilím zčásti uskutečnit své ideály.“  T. G. Masaryk

Kromě lípy byla zasazena i malá jedlička, která nahradí vzrostlý a již poškozený smrk. Oba stromy jsou financovány OÚ Písek. Děkujeme.