Adaptační kurz 2018

Ve dnech 3.-5.10.2018 se žáci 6.třídy zúčastnili adaptačního kurzu v Horní Lomné v hotelu Salajka pod vedením třídní učitelky Martiny Pietroszové, asistentky pedagoga Renaty Mlynarčíkové, paní učitelky Ivony Ćmielové a školního psychologa Witolda Szczerbowského.

Po příjezdu a ubytování jsme se šli projít údolím Horní Lomné až na Muřinkový vrch, kde si žáci zahráli hru v lese s názvem Svoboda. Po návratu a malém občerstvení jsme ve společenské místnosti tvořili v předem stanovených skupinkách maskota třídy a tím, že v každé skupince byl vždy jeden žák z Písku, z Bukovce a z Písečné, se děti vzájemně poznaly a spřátelily. Poté tvořily Strom třídy, na který si každý z nich nalepil svůj vybarvený list s jednou pozitivní vlastností. Vznikl krásný barevný strom, který nyní zdobí naší třídu. Po večeři jsme hráli různé hry a soutěže.
Ve čtvrtek za námi přijela metodička prevence paní Zuzana, jejímž cílem bylo stmelit početnou třídu v jeden celek. Žáci hráli různé poznávací hry, tvořili i vyplňovali dotazníky, soutěžili ve skupinách na hřišti i v místnosti, vyráběli vlaštovky s vlastním posláním, se kterým do třídy vstupují a psali svá přání.
Pátek se nesl ve sportovním a humorném duchu, žáci hráli vybíjenou ve trojicích, soutěžili ve skupinkách v převleku za trpaslíky, poznávali paní učitelku třídní v kvízu a zdolávali papučové překážky s panem psychologem. Po obědě a úklidu pokojů jsme se rozloučili s majiteli hotelu, poděkovali za výbornou stravu i ubytování a odebrali se na cestu domů.

Akce se vydařila, děti se dostatečně adaptovaly a spřátelily a kéž by jim to vydrželo po celý školní rok.
Mgr. Martina Pietroszová