Mezinárodní závody v polském Szczyrku

Stalo se již nepsaným pravidlem, že se naše škola účastní Mezinárodních závodů a soutěží v silničním provozu v družební škole v polském Szczyrku. Letos naši školu reprezentovali žáci z prvního i druhého stupně.

Poměřit své síly s polskými dětmi a mládeží jsme vyrazili v pátek 8. června 2018 v počtu 16 žáků a tří pedagogů. Druhou třídu reprezentovali dva žáci, třetí třídu rovněž dva žáci, šest žáků bylo ze šestých tříd a rovněž šest z osmé třídy. Doprovázeli je paní učitelky Hana Bittová, paní učitelka Ivona Ćmielová a pan učitel Josef Byrtus. Soutěžili jsme hned v několika disciplínách – jízdě zručnosti na kole, výtvarné soutěži a testech o pravidlech silničního provozu. A protože naši žáci byli opravdu zruční, výtvarně tvořiví a nepostrádali rovněž potřebné vědomosti, obdrželi jsme hned dva diplomy za druhé místo – ten získala děvčata z naší druhé a třetí třídy a za místo první, které získali v celkovém umístění naši starší žáci. Zlatým hřebem programu (kromě chutného obědu s jahodami) bylo vyhlášení vítězů, na kterém se losovalo rovněž o tři moderní jízdní kola. Jedno z nich, za velkých ovací, putovalo i k nám, konkrétně do obce Bukovec, ke šťastnému výherci z řad našich žáků.

Výhercům gratulujeme a všem zúčastněným žákům i pedagogům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.