WOLFRAM

Dne 10. 5. 2018 se žáci 8. ročníku zúčastnili soutěže WOLFRAM (v rámci POKOS – příprava občanů k obraně státu) pořádané Krajským vojenským velitelstvím v Ostravě. Soutěžilo se na školním hřišti ZŠ Dany a Emila Zátopkových v Třinci. Do klání smíšených čtyřčlenných skupin, v našem případě ve složení tří chlapců a jedné dívky (Eduard Byrtus, Bohdan Czepczor, Štěpán Krenželok a Eliška Sikorová), se zapojilo jedenáct škol z okolí. Vybojovali jsme krásné druhé místo a zároveň i postup do krajského kola, které se bude konat ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá dne 21. 9. 2018. Žáci měřili své síly na několika stanovištích, např. si vyzkoušeli střelbu ze „vzduchovky“, vědomostní test o výsadku Wolfram, silový trojboj, zdravovědu, hod granátem a rychlostní běh.

Mgr. Lucie Kalužová