První jarní den v Gogolíně

Skupinka čtrnácti vybraných žáků ze čtvrté, páté třídy a 6. B vyrazila oslavit příchod jara na půdu naší partnerské školy v polském Gogolíně, kde na ně čekal bohatý sportovní program.

Po příjezdu a chutné snídani jsme se odebrali do haly im B. i Z. Blautów, kde byli naši žáci společně s polskými kamarády rozděleni do tří družstev, ve kterých soutěžili v šesti netradičních sportovních disciplínách. Každý ze soutěžících nakonec obdržel medaili –  zlatou, stříbrnou nebo bronzovou, podle toho, kolik jeho družstvo získalo bodů.

Následně pokračovalo sportovní dopoledne, při kterém si naši žáci mohli vyzkoušet florbal, badminton, či jeden z nich dokonce rozhovor pro polské FB Gogolin News a předání sladkého pozdravu burmistrza Gogolina Joachima Wojtaly v podobě dekorativní čokolády s motivy 50let udělení městských práv Gogolínu.

Po vydatném obědě jsme se přesunuli na plavecký bazén, kde na nás čekali tři profesionální plavčíci a kromě samotného plavání si naši žáci mohli vyzkoušet i vodní pólo, vodní odbíjenou, potápění nebo plavání se speciálními pomůckami. Jeden z polských plavčíků byl dokonce ochoten naše žáky učit, jak se správně skáče šipka do vody a nutno dodat, že ti dosáhli značného pokroku. Po hodině a půl strávené na bazénu jsme se vydali na prohlídku sportovišť MKS Gogolin – venkovních posiloven a krytých tenisových kurtů. Pobyt v Gogolíně jsme zakončili sladkou tečkou v podobě tradičního polského koblížku a vydali jsme se směrem domů, do Písku, kam jsme dorazili přesně 12 hodin poté, co jsme vyrazili na cestu.

Chtěli bychom poděkovat PSP nr. 3 v Gogolíně za hezký a zábavný den, spoustu laskavé péče a naše žáky pochválit za velmi dobré chování a přístup. Z tváří našich dětí bylo znát, že se jim tato akce velmi líbila.

Rádi bychom poděkovali i našim řidičům za bezpečnou jízdu.

Dalšími body spolupráce mezi školami budou Mezinárodní sportovní hry obce Písek, které se budou konat 10. – 11. 5. v Písku a výlet našich sedmáků do JuraParku v Krasiejowie, který se uskuteční 6. června 2018.

Mgr. Petr Sikora, Ing. Hana Bittová