JAZYKOVÝ POBYT VE SKOTSKU

Naši žáci (Jan Bojko, Dominika Wawrzaczová, Aneta Klusová, Klára Byrtusová, Markéta Zatloukalová, Klára Hořavová, David Lipowski, Tomáš Pyszko, David Byrtus, Petra Chlupová) se zúčastnili jazykového pobytu ve skotském městě GLASGOW. Program byl velice pestrý a jazyková výuka obohacující. Poznali jsme novou zemi, zdokonalili své jazykové schopnosti a taky si užili kulturní vyžití města. A protože by byla škoda nenavštívit EDINBURG, hlavní město, vydali jsme se i tam. Ale nebudu předbíhat, začneme odjezdem, tedy nedělním dopolednem. Rodiče doprovodili své děti na vlakové nádraží do Návsí, kde jsme nastoupili do vlaku a rozjeli se směr Praha hl. nádraží. Z Prahy jsme se dopravili autobusy na Letiště Václava Havla, odkud jsme odlétali do Skotska na Glasgow airport. Po odbavení jsme byli mile uvítáni panem Markem, který zajistil taxi do Easyhotelu. Zde jsme byli ubytováni až do pátečního rána.

První pobytový den byl ve znamení poznávání města, návštěvy SCOTLAND`S CENTRE FOR DESIGN AND ARCHITECTURE – THE LIGHTHOUSE architekta Charles Rennie Mackintoshe, dále GALLERY OF MODERN ART. Odpolední výuka začínala v 15.00h a končila v 18.15h. V mezičasech jsme snídali, obědvali, večeřeli a nakupovali (prováděli jsme tzv. shopping). Během dalších dvou dnů žáci navštívili  RIVERSIDE MUSEUM, KELVINGROVE MUSEUM, SCIENCE CENTRE. Čtvrtek byl vyhrazen pro návštěvu Edinburgu, hlavního města Skotska. Ráno jsme nasedli na vlak, ze kterého jsme měli možnost poznat i krajinu, krásné zelené pastviny a kopečky, na nichž se pásli ovce a koně.

V pátek už nás čekal jen návrat domů.

„Sláva, nazdar výletu…“