Rodilý mluvčí na naší škole

Většina žáků 2. stupně se s ním setkala, většina žáků měla možnost s ním komunikovat, většina žáků mu mohla položit své dotazy. O kom mluvíme? O rodilém mluvčím Mr. Jody Hamiltonovi, který v rámci projektu Let´s speak together učí jednou týdně na naší škole.
Jsme moc rádi, že naši žáci dostali možnost komunikovat s „ opravdovým“ Angličanem. Žáci už měli příležitost dozvědět se něco nového o anglické kuchyni, o životě britských rodin, o jejich zvycích a tradicích. Žáci 6. A se na hodinu o Halloweenu oblékli do kostýmů, zapálili svíčky v krásně vyřezaných dýních a poslouchali vyprávění Mr. Hamiltona o tom, jak on, jako dítě, prožíval tento svátek.
Žáci obou 6. ročníků si spolu s Mr. Hamiltonem připomněli historickou událost ze 17. století nazývanou Bonfire Night, vyslechli si příběh o Guy Fawkesovi, který se neúspěšně pokusil vyhodit do vzduchu the House of Parliament a byl potrestán (na web stránkách naší školy najdete fotografie z obou akcí).

Hana Bittová
Petr Sikora

lets speak together